Stolarka okienna

Przed przystąpieniem do montażu ważne jest fachowe doradztwo przy pomiarze i doborze okien. Czasem nie zdajemy sobie spraw z rzeczy, które w późniejszym toku prac remontowo-budowlanych mogą stać się utrudnieniem. Najczęstsze problemy mogą się pojawić przy wykonywaniu szpalet bocznych, przygotowaniu pod montaż rolety zewnętrznej czy też odpowiednie ustawienie wysokości pod parapety wewnętrzne.

Przy wyborze ekipy montażystów nie warto sugerować się konkurencyjną ceną w porównaniu do innych firm. Warto sprawdzić wiedzę i doświadczenie oraz dotychczas zrealizowane prace danej firmy.

Jak przygotować mieszkanie lub dom do montażu ?

Bardzo ważne, aby przed przyjazdem ekipy montażowej zrobić sporo wolnej przestrzeni wokół miejsca pracy, odsunąć meble stojące obok wnęki okiennej, zabezpieczyć meble folią czy też zwinąć dywan. Każda ekipa powinna także posiadać mocne brezenty oraz folię w celu zabezpieczenia podłogi na wypadek gruzu lecącego ze ścian.

Profesjonalny montaż

To tzw. druga połowa satysfakcji z zakupionych okien. Jeśli nawet zakupimy najlepszy produkt na rynku stolarki okiennej, ale zostanie on zamontowany z niezachowaniem właściwych wymogów to będziemy napotykać z problemami. Często są to ubytki tynkarskie wokół ramy, ocieranie skrzydeł przy obsłudze, mostki termiczne itp.

Dlatego też zatrudnione przez nas ekipy montażystów są profesjonalistami w swojej dziedzinie z wieloletnim doświadczeniem oraz wiedzą szkoleniową.

Do montażu standardowo stosujemy kotwy o zwiększonej grubości stali oraz wysokiej klasy piankę montażową renomowanych firm (FORCH lub ILLBRUCK).

Wychodząc na przeciw wciąż zwiększającym się wymogom w nowym budownictwie oferujemy możliwość tzw. “ciepłego montażu”. Montaż polega na uszczelnieniu ramy okiennej foliami paroprzepuszczalnymi i paroszczelnymi. Dzięki temu zwiększa się termoizolacja miejsca montażu co zapobiega podwyższeniu wilgoci wokół ramy, przenikaniu pary wodnej oraz obniżeniu izolacyjności akustycznej.

Obróbka tynkarska

Zakres prac jakie dokonujemy u klienta są wcześniej szczegółowo ustalane.

Czasem wymiana okien to nie tylko wyrwanie, montaż i obróbka tynkarska powstałych ubytków. Wiąże się w niektórych przypadkach z wykuciem większej dziury, podmurowaniem powstałego otworu lub wykończeniem finalnym szpalet gładzią gotową pod malowanie.

Parapety, blaty

Ostatnim równie ważnym elementem wykończenia montażu okien są parapety wewnętrzne i zewnętrzne. Wybór jest tutaj spory i zależy tylko o gustu klienta. Parapety wewnętrzne mogą być:

– PCV – tanie rozwiązanie, podstawowa gama kolorystyczna. Wykonane na komorowym blacie zwiększają wytrzymałość

– MDF – płyta wiórowa okleinowana, eleganckie rodzaje wykończeń, bardzo duży wybór kolorów w tym również drewnopodobne. Możliwość wykonania niepowtarzalnych parapetów fornirowanych z dębu lub jesionu.

– Konglomerat – idealnie zastępuje droższy marmur. Składa się z 95% z marmuru oraz 5% mieszanki żywicznej. Bardzo trwałe i eleganckie parapety sprawdzą się na długie lata. Konserwując co jakiś czas za pomocą wosku pszczelego zachowują połysk i strukturę

Parapety zewnętrzne:

– stalowe – najpopularniejsze wykończenie zewnętrzne, szeroka gama kolorów, niska cena

– klinkier – płytki ceramiczne specjalnie wypalane w celu wieloletniej odporności na warunki atmosferyczne. Podkreślają estetykę elewacji oraz nadają unikatowy charakter domu.

Bez względu na rodzaj parapetu po montażu należy uszczelnić miejsce jego styku z ramą okienną odpowiednim silikonem lub akrylem.

montaz_okna

Po montażu

Zawsze po zakończeniu prac dokonujemy odbioru montażu w obecności kogoś z naszych pracowników. Zadowolenie klienta liczy się dla nas najbardziej. Również ważna po montażu okien jest pierwsza regulacja, której dokonujemy. Zapewnia ona prawidłowe funkcjonowanie pracy skrzydeł okiennych. Jednak pamiętać należy o systematycznym serwisowaniu okuć i uszczelek przynajmniej co 2 lata.

Dzięki prowadzeniu bazy wszystkich klientów przypominamy o okresowych przeglądach stolarki okiennej co roku.